Projekta partneru noslēguma mobilitāte Bulgārijā, Rakovski

  

Projekta EUROMOSAICA īstenošanas laikā pēdējā - noslēdzošā- partneru vizīte notika Bulgārijā, Rakovski. Mobilitātē piedalījās partneri no visām projektā iesaistītām skolām. 

No Pārventas pamatskolas vizītē piedalījās projekta EUROMOSAICA koordinatore Vēsma Laurecka un sākumskolas skolotāja Vita Lorence.

Pirmajā vizītes dienā Hristo Botev pamatskolā mēs tikām sagaidīti ar bulgāru tautas dejām un tautas dziesmām.

Skolēni mums izrādīja skolu, kā arī pastāstīja un parādīja ciematiņa ievērojamākās vietas. Viņi darbojās kā gidi. Daudz jautājumu bija par mūsu valsti, pilsētu, jo mēsŠis projekts visā ciematiņā bija liels notikums, un mūsu mobilitāte, kā viens no šā gada svarīgākajiem notikumiem šajā reģionā, līdzās Romas pāvesta vizītei dienu pirms mūsu ierašānās.

Projekta pirmajā dienā skolā mācījāmies bulgāru valodas pamatus, piedalījāmies deju stundas nodarbībās. Pēc tam apmeklējām vietējās baznīcas. 

Vecāki bija sagatavojuši bulgāru tradicionālos ēdienus un aktīvi iesaistījās mūsu pasākumā. 

Vizītes laikā iepazinām arī Bulgārijas vēsturi. Šķērsojām Balkānu kalnus vēsturiski nozīmīgajā Šipkas pārejā. Iepazināmies ar Gabrovu, kura ir pazīstama ar savu humoru.

Pēdējā diena tika veltīta Eiropas dienai, mūsu projekta ieguvumu apkopojumam. Tika pārrunātas pēdējās aktivitātes un pārspriests par projekta rezultātu izplatīšanu partnervalstīs.

 

Vakarā baudījām bulgāru tautas dejas un tautas mūziku, kā arī baudījām bulgāru virtuvi.

Sagatavoja: V.Laurecka