Starptautiskā sanāksme Adanā, Turcijā

   

Ir uzsācies projekta EUROMOSAICA īstenošanas otrais gads. Rudens brīvdienās projekta koordinatore Vēsma Laurecka un sākumskolas skolotāja Daila Zēberga piedalījās starptautiskā mobilitātē Adanā, Turcijā, kur tikās visi projekta partneri, izņemot Slovākiju.  Viesojāmies partnerskolā Şehit Erhan Taştimur İlkokulu. Tā ir sākumskola, kurā mācās 1200 skolēnu. Skolēni sagaidīja projekta partnerus skolas pagalmā ar paštaisītiem karodziņiem , tērpušies savos tradicionālajos tautas tērpos.

 Visi bija ļoti smaidīgi, priecīgi un atvērti. Katrs gribēja parunāties, nofotografēties, uzzināt no kurienes esam. Skolēni sniedza ļoti skaistu un emocionālu koncertu.

 Vecāki bija parūpējušies par turku tradicionālajiem ēdieniem.

   

Pirmā diena tika pavadīta precizējot projekta aktivitātes otrajam gadam, iepazīstinot ar jau sasniegtajiem rezultātiem un izvērtējot pirmā gada veiksmes un aktivitātes. Skolotāji kopā ar turku skolēniem piedalījās praktiskās nodarbībās par nanotehnoloģiju, kuru vadīja grieķu partneri.

Otrajā un trešajā dienā notika muzejpedagoģiskās nodarbības iepazīstot turku seno pilsētu  vēsturi, apskatot ievērojamākās kultūras vietas un nedaudz guvām ieskatu  kultūrā.

 

Viesojāmies podnieku darbnīcā, juvelierizstrādājumu fabrikā un paklāju aušanas rūpnīcā. Tikām iepazīstināti, kā gatavo slavenos turku saldumus. 

Tikšanās bija sirsnīga, aizraujoša un ļoti izglītojoša.  Nākošā tikšanās būs Grieķijā, Filotas, kurā piedalīsies ar divi skolēni.

Novembrī un decembrī projekta aktivitātes saistītas ar Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Gatavosim kartiņas saviem partneriem, veidosim e-žurnālu un komiksus.

Sagatavoja V.Laurecka