Vizīte Spānijā

Šā gada 13. - 16.novembrim notika partneru tikšanās Spānijā, Madridē. Seminārā piedalījās partneri no Īrijas, Igaunijas, Vācijas, Itālijas, Grieķijas, Norvēģijas, kā ari skolēni no Īrijas un Grieķijas. Latviju un mūsu skolu šajā tikšanās reizē pārstāvējā projekta koordinatore Vēsma Laurecka un sākumskolas MA vadītāja, 4.b klases audzinātāja Vita Lorence.

Spānijas partnerus mūsu projektā pārstāv C.E.I.P. Jarama pamatskola, kas atrodas Rivas-Vaciamadrid, t.i. tikai pārdesmit kilometru attālumā no Madrides. Skola nodrošina arī pirmsskolas izglītību, tajā mācās bērni no 3 līdz 12 gadu vecumam. Pavisam kopā pāri par 400 audzēkņiem.

Semināra laikā piektdienā visu dienu viesojāmies skolā.

Piedalījāmies dažādās  mācību stundās, tikāmies gan ar skolēniem, gan skolotājiem, gan pārējo skolas personālu.

 

Skolēni praktizēja savas angļu valodas prasmes, gan stāstot par savu skolu, pilsētu un valsti, gan izjautājot mūs par mūsu valstīm, skolu, kā arī labprāt pastāstīja par sevi, kas viņus interesē.

Plānojām arī projekta turpmāko gaitu un prezentējām aktivitātes, kuras bija jāveic septembrī, oktobrī un novembrī. Pārrunājām līdz šim projektā iegūto.

No Latvijas pasniedzām dāvanu - kalendāru ar Ventspils fotogrāfijām, konfektes "Latvija" un koka karotīti ar dzintara gabaliņiem, kā sveicienu no Baltijas jūras.

Diena noslēdzās ar ļoti sirsnīgu un krāšņu mazo skolēnu priekšnesumu, kas ļāva kaut nedzaudz ieskatīties spānu tautas kultūrā un tradīcijās un izjust silto atmosfēru, kas valda skolā.

 

 

 

Sestdien iepazīnāmies ar Madrides skaistākajām vietām, karaļa pili un Prado muzeju.

 

Vakarā iepazināmies ar spānu nacionālo virtuvi.

Prado muzejā mums bija izglītojoša ekskursija  muzeja pedagoģes vadībā, kura izcili sniedza daudz informācijas par izcilajiem māksliniekiem un viņu meistardarbiem, kas cauri gadsimtiem nav zaudējuši savu vērtību.

Tikšanās bija sirsnīga, iepazinām gan spāņu viesmīlību, gan viņu paradumus. Kopā ar partneriem pavadītais laiks bija ļoti piepildīts, daudz sarunu par skolu, mācību procesu, kā arī dalījāmies atmiņās par pārējām vizītēm un par partneru  viesošanos Latvijā un par iegūtajām vērtībām projektā.