Mācību mobilitāte Grieķijā, Filotas

   

No 1.-5.aprīlim  projekta EUROMOSAICA darba grupa piedalījās mācību vizītē Grieķijā, Filotas. Skolu pārstāvēja psiholoģe Vineta Padrevica un skolotāja Zane Piusa, kā arī 8.klases skolniece Alise Ērika Antonova un 9.klases skolnieces Patrīcija Niedola un Nellija Paegle.  Grieķijā tikās visi projekta partneri.  Viesojāmies Filotas sākumskolā. Tajā  mācās 112 skolēnu. Skolā mācās skolēni arī ar īpašam vajadzībām. Skolēni sagaidīja projekta partnerus skolas pagalmā ar paštaisītiem projektā pārstāvēto valstu karodziņiem. Visi skolēni un skolotāji priecīgi mūs sagaidīja. Skolas direktors teica runu. Tad izrādīja mums skolu. Skolas aktu zālē stāstījām un radījām prezentācijas par savu valsti. Baudījām arī vecāku sagatavoto cienastu. Bija ļoti jauks tradicionālo deju pasākums. Pēcpusdienā apskatījām vietējo ciematiņu.

      

Otrajā dienā iepzinām grieķu tradīcijas. Kā viena no senākajām ir vīnogu audzēšana un vīna gatavošana. Bijām ekskursijā uz senākajām vīna darītavām.

Pēc tam viesojāmies Mūzikas skolā. Audzēkņi sniedza jauku koncertu. Viņi ne tikai dziedāja, bet arī dejoja. Viņi ir guvuši panākumus un uzstājušies arī Maskavā. Apmeklējām Universitāti. Tikām iepazīstināti ar robotikas izgudrojumiem.

 

 

Vizītes laikā apmeklējām Kozani Folkloras muzeju un tikām iepazīstināti ar grieķu folkloru.

 

Dienas noslēgumā apmeklējam Meteoru. Meteora ir kalnu veidojums Grieķijas centrālajā daļā. Meteora jeb kā to arī mēdz dēvēt - piekārtās klintis ir reliģiska vieta, kur no vairāk nekā 20 klosteriem palikuši vien seši, kas atrodas klinšu galotnēs. Tur atrodas viens no lielākajiem Austrumu Pareizticīgās baznīcas klosteriem.

Tikām iepazīstināti ar pilsētu Trikala. Ar saviem 80 000 iedzīvotājiem tā ir auglīgā Tesālijas reģiona centrs.

Bijām arī ekskursijā uz vilku un brūno lāču rezervātu.

  Vizītes laikā  daudz izglītojošu un arī praktisku nodarbību skolēniem: laivošana, jāšana un loku mešana. Nodarbība IT klasē -  tehnoloģijas, aplikāciju veidošana 3 D ekrānā.

Pēdējā dienā viesošanās ģimnāzijā, kura ir aprīkota ar labu ķīmijas laboratoriju.

Pēc tam Filotas sākumskolā, kura baudījām skolēnu vecāku sagatavoto cienastu.

 

Vakarā ciemata un kluba apmeklējums, kura laikā tikām iepazīstināti ar vadošām reliģijām un kultūru vietējā apkārtnē.

 

Sagatavoja: Vineta Padrevica, izglītības psiholoģe, projekta EUROMOSAICA darba grupas dalībniece