Projekta partneru noslēguma mobilitāte Bulgārijā, Rakovski

  

Projekta EUROMOSAICA īstenošanas laikā pēdējā - noslēdzošā- partneru vizīte notika Bulgārijā, Rakovski. Mobilitātē piedalījās partneri no visām projektā iesaistītām skolām. 

No Pārventas pamatskolas vizītē piedalījās projekta EUROMOSAICA koordinatore Vēsma Laurecka un sākumskolas skolotāja Vita Lorence.

Pirmajā vizītes dienā Hristo Botev pamatskolā mēs tikām sagaidīti ar bulgāru tautas dejām un tautas dziesmām.

Skolēni mums izrādīja skolu, kā arī pastāstīja un parādīja ciematiņa ievērojamākās vietas. Viņi darbojās kā gidi. Daudz jautājumu bija par mūsu valsti, pilsētu, jo mēsŠis projekts visā ciematiņā bija liels notikums, un mūsu mobilitāte, kā viens no šā gada svarīgākajiem notikumiem šajā reģionā, līdzās Romas pāvesta vizītei dienu pirms mūsu ierašānās.

Projekta pirmajā dienā skolā mācījāmies bulgāru valodas pamatus, piedalījāmies deju stundas nodarbībās. Pēc tam apmeklējām vietējās baznīcas. 

Vecāki bija sagatavojuši bulgāru tradicionālos ēdienus un aktīvi iesaistījās mūsu pasākumā. 

Vizītes laikā iepazinām arī Bulgārijas vēsturi. Šķērsojām Balkānu kalnus vēsturiski nozīmīgajā Šipkas pārejā. Iepazināmies ar Gabrovu, kura ir pazīstama ar savu humoru.

Pēdējā diena tika veltīta Eiropas dienai, mūsu projekta ieguvumu apkopojumam. Tika pārrunātas pēdējās aktivitātes un pārspriests par projekta rezultātu izplatīšanu partnervalstīs.

 

Vakarā baudījām bulgāru tautas dejas un tautas mūziku, kā arī baudījām bulgāru virtuvi.

Sagatavoja: V.Laurecka


Lieldienu darbnīca

 

Projekta EUROMOSAICA īstenošanas laikā skolēni skolā piedalās dažādās radošajās darbnīcās. Sagaidot Lieldienas, 4.un 5.klases skolēni palīdzēja skolotājai Zanei Piusai skolas noformēšanā un izgatavoja apsveikuma kartītes projekta partneriem dažādās valstīs.

Fotogrāfijās ieskats darbnīcās.

 

 

 

 

Sagatavoja: Zane Piusa, vizuālās mākslas un mājturības skolotāja, projekta grupas dalībniece.


Mācību mobilitāte Grieķijā, Filotas

   

No 1.-5.aprīlim  projekta EUROMOSAICA darba grupa piedalījās mācību vizītē Grieķijā, Filotas. Skolu pārstāvēja psiholoģe Vineta Padrevica un skolotāja Zane Piusa, kā arī 8.klases skolniece Alise Ērika Antonova un 9.klases skolnieces Patrīcija Niedola un Nellija Paegle.  Grieķijā tikās visi projekta partneri.  Viesojāmies Filotas sākumskolā. Tajā  mācās 112 skolēnu. Skolā mācās skolēni arī ar īpašam vajadzībām. Skolēni sagaidīja projekta partnerus skolas pagalmā ar paštaisītiem projektā pārstāvēto valstu karodziņiem. Visi skolēni un skolotāji priecīgi mūs sagaidīja. Skolas direktors teica runu. Tad izrādīja mums skolu. Skolas aktu zālē stāstījām un radījām prezentācijas par savu valsti. Baudījām arī vecāku sagatavoto cienastu. Bija ļoti jauks tradicionālo deju pasākums. Pēcpusdienā apskatījām vietējo ciematiņu.

      

Otrajā dienā iepzinām grieķu tradīcijas. Kā viena no senākajām ir vīnogu audzēšana un vīna gatavošana. Bijām ekskursijā uz senākajām vīna darītavām.

Pēc tam viesojāmies Mūzikas skolā. Audzēkņi sniedza jauku koncertu. Viņi ne tikai dziedāja, bet arī dejoja. Viņi ir guvuši panākumus un uzstājušies arī Maskavā. Apmeklējām Universitāti. Tikām iepazīstināti ar robotikas izgudrojumiem.

 

 

Vizītes laikā apmeklējām Kozani Folkloras muzeju un tikām iepazīstināti ar grieķu folkloru.

 

Dienas noslēgumā apmeklējam Meteoru. Meteora ir kalnu veidojums Grieķijas centrālajā daļā. Meteora jeb kā to arī mēdz dēvēt - piekārtās klintis ir reliģiska vieta, kur no vairāk nekā 20 klosteriem palikuši vien seši, kas atrodas klinšu galotnēs. Tur atrodas viens no lielākajiem Austrumu Pareizticīgās baznīcas klosteriem.

Tikām iepazīstināti ar pilsētu Trikala. Ar saviem 80 000 iedzīvotājiem tā ir auglīgā Tesālijas reģiona centrs.

Bijām arī ekskursijā uz vilku un brūno lāču rezervātu.

  Vizītes laikā  daudz izglītojošu un arī praktisku nodarbību skolēniem: laivošana, jāšana un loku mešana. Nodarbība IT klasē -  tehnoloģijas, aplikāciju veidošana 3 D ekrānā.

Pēdējā dienā viesošanās ģimnāzijā, kura ir aprīkota ar labu ķīmijas laboratoriju.

Pēc tam Filotas sākumskolā, kura baudījām skolēnu vecāku sagatavoto cienastu.

 

Vakarā ciemata un kluba apmeklējums, kura laikā tikām iepazīstināti ar vadošām reliģijām un kultūru vietējā apkārtnē.

 

Sagatavoja: Vineta Padrevica, izglītības psiholoģe, projekta EUROMOSAICA darba grupas dalībniece


Video intervijas ar citu nacionalitāšu pārstāvjiem

         

Viena no pamatvērtībām, kuru projekta EUROMOSAICA īstenošanas laikā vēlamies ieaudzināt mūsu skolēnos, ir empātija, savādākā vai citādā pieņemšana un sociālā iekļaušana. Lai noskaidrotu multikulturālo atmosfēru reģionos,  projekta ietvaros skolēniem bija jāintervē citu tautību cilvēki, kuri dzīvo Latvijā. Skolēni vispirms izstrādāja jautājumu kopumu, lai intervija ritētu raiti un būtu noskaidroti visi interesējošie  jautājumi.Skolēniem ši bija pirmā pieredze interviju veidošanā.

Interviju ar ķīniešu meiteni skatīt šeit:

https://vimeo.com/321033803

Interviju ar lietuviešiem no mūsu skolas skatīt šeit:

https://vimeo.com/321034445

Paldies 8.klases skolniekiem: Alisei Feldmanei, Keitai Rancānei, Alisei Ērikai Antonovai, Kirilam Gorjunkovam un Lūkasam Gabrielam Garančam, kā arī skolotājai Inai Langzamai.

Projekta koordinatore Vēsma Laurecka


Ziemassvētku darbnīca ar vecākiem 4.b

  

Decembra mēnesī projekta aktivitātes ir saistītas ar Ziemassvētkiem. 4.b klases audzinātāja Ina Langzama kopā ar skolēniem un viņu vecākiem piedalījās radošajā Ziemassvētku dekorāciju veidošanas darbnīcā  skolā.

Paldies skolēniem un vecākiem par Ziemassvētku atmosfēras radīšanu skolā.

Neliels ieskats darba procesā:

 

 

Projekta koordinatore  Vēsma Laurecka